Apap Noc - 50 tabletek

  • Działa przeciwbólowo, ułatwia zasypianie.
  • Apap Noc - 50 tabletek
Producent: US Pharmacia
Kod produktu: apap-noc-50tab
50246
18,49 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do obserwowanych

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
Sprawdź dostępność

APAP Noc to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy.

Skład

Paracetamol w dawce 500 mg oraz chlorowodorek difenhydraminy w dawce 25mg.
Substancje pomocnicze:

  • skrobia żelowana
  • powidon
  • krospowidon
  • kwas stearynowy
  • celuloza mikrokrystaliczna
  • karboksymetyloskrobia sodowa
  • stearynian magnezu
  • skrobia kukurydziana
  • lak glinowy błękitu brylantowego
    • Opadry blue YS-1-10524
    • Opadry Clear YS-1-7006

Działanie

Łagodzi ból, ułatwia zasypianie i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe leczenie bólu tym: bólu głowy, bólów kostnostawowych, bólu mięśni, bólu zębów, bólów menstruacyjnych, nerwobóli, bólów związanych z przeziębieniem i grypą, powodujących trudności w zasypianiu.

Sposób użycia

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletki na 30 min. przed snem.

Przeciwwskazania

Nie należy przyjmować leku jeśli:

  • Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku.
  • Występują następujące schorzenia: ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, jaskra, rozrost gruczołu krokowego, porfiria, astma oskrzelowa w fazie zaostrzenia.
  • Podczas leczenia inhibitorami MAO (leki stosowane w depresji) i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
  • Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
  • Nie stosować w czasie ciąży
  • Nie stosować w okresie karmienia piersi

Działania niepożądane:
Jak każdy lek, APAP Noc może powodować działania niepożądane. Należą do nich:

  • zaburzenia serca: zaburzenia częstości skurczów serca;
  • zaburzenia krwi i układu chłonnego: opisywano pojedyncze przypadki trombocytopenii (obniżenia liczby płytek krwi) i agranulocytozy (bardzo znacznego obniżenia lub braku krwinek białych);
  • zaburzenia układu nerwowego: senność, zawroty głowy;
  • zaburzenia oka: niewyraźne widzenie;
  • zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, zaburzenia żołądkowo-jelitowe;
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych: martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania; zatrzymanie moczu;
  • zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: suchość błon śluzowych jamy ustnej, gardła i nosa;
  • zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości, tj. pokrzywka, rumień, wysypka, plamica barwnikowa i wstrząs anafilaktyczny (zaburzenia świadomości, niska produkcja moczu, hiperwentylacja, znaczne osłabienie);
  • zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: ostre uszkodzenie wątroby występujące najczęściej w wyniku przedawkowania.

Uwagi

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną
W czasie stosowania preparatu nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Stosowanie innych leków:
Preparatu nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i difenhydraminę. W przypadku równoczesnego stosowania leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (takich jak leki nasenne, uspokajające i opioidowe leki przeciwbólowe), leków neuroleptycznych (stosowanych w stanach nadmiernego pobudzenia), leków przeciwdepresyjnych (fluoksetyna, paroksetyna, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne), leków przeciwdrgawkowych (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital) oraz ryfampicyny (antybiotyk stosowany m.in. w leczeniu gruźlicy) przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.

Parametry techniczne:
LEKI:
LEKI
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Opinie naszych klientów
Strona korzysta z plików cookies z uwagi na realizację usług jak najlepszej jakości. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel