Nurofen Ultima - 200 mg + 500 mg - 24 tabletki powlekane

  • Nurofen Ultima - 200 mg + 500 mg - 24 tabletki powlekane
Kod produktu: nurofen-ultima-24tab
16,90 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Out Of Stock
Dodaj do obserwowanych

Lek zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i paracetamol.

Skład

Każda tabletka zawiera 200mg ibuprofenu i 500mg paracetamolu, kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, kwas stearynowy, otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, talk, makrogol, potasu glinokrzemian, polisorbat.

Działanie

Lek zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i paracetamol. Ibuprofen należy do grupy leków określanych jako NLPZ. Działanie tej grupy leków polega na zmniejsznaiu bólu, zmniejszaniu obrzeku oraz obniżaniu wysokiej temperatury ciała. paracetamol jest lekim przeciwbólowym, który dzialajac inaczej niż ibuprofen, łagodzi ból i gorączkę.

Wskazania

Leczenie łagodnego do umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólu głowy, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, bólu zęba, bólów reumatycznych, bólu mięśni, bólu związanego z łagodnymi postaciami zapalenia stawów, leczeniu objawów przeziębienia oraz grypy, bólu gardła i gorączki.

Sposób użycia

Leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni.
Dorośli: przyjąć 1 tabletkę z jedzeniem lub piciem do 3 razy na dobę. Należy zachowac, co najmniej 6 godzinną przerwę między kolejnymi dawkami. Jeśli po przyjęciu jednej tabletki objawy nie ustępują można przyjąć maksymalnie 2 tabletki do 3 razy na dobę.

Przeciwwskazania

Owrzodzenia żołądka, perforacja lub krwawienie, uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku, kwas acetylosalicylowy, przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ lub kwas acetylosalicylowy powyżej 75mg na dobę.

Działania niepożądane:
Zgaga, niestrawnosć, objawy krwawienia z przeodu pokarmowego, objawy zapalenia opon mózgowych, reakcje alergiczne.

Często: bole brzucha lub zle samopoczucie, nudności lub wymioty, biegunka.

Niezbyt często: ból głowy i zawroty głowy, gazy i zaparcia, wysypka, obrzęk twarzy, zmniejszenie liczby krwinek czerwonych lub zwiększenie płytek krwi.

Bardzo rzadko: zmniejszenie liczby krwinek, zaburzenia widzenia, dzwonienie w uszach, splątanie, dezorientacja, depresja, omamy, zmecznie, ogolne zle samopoczucie, ostre reakcje skórne w tym powstawanie pęcherzy, wysokie ciśnienie krwi, problemy z wątrobą, problemy z nerkami, zaburzenia pracy serca.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Strona korzysta z plików cookies z uwagi na realizację usług jak najlepszej jakości. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel