Panadol Extra - 24 tabletki powlekane

  • Panadol Extra - 24 tabletki powlekane
Producent: GlaxoSmithKline
Kod produktu: panadol-extra-24tab
10,99 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Out Of Stock
Dodaj do obserwowanych

Preparat Panadol Extra zawiera w swoim składzie paracetamol - substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym oraz kofeinę nasilającą  działanie przeciwbólowe. Paracetamol nie powoduje podrażnienia żołądka. Paracetamol nie działa przeciwzapalnie.

 

Skład

1 tabletka: paracetamol - 500 mg, kofeina - 65 mg;

substancje pomocnicze:

  • skrobia żelowana
  • skrobia kukurydziana
  • powidon
  • potasu sorbinian
  • talk
  • kwas stearynowy
  • kroskarmeloza sodowa
  • hydroksypropylometyloceluloza
  • triacetyna

 

Wskazania

Paracetamol działa przeciwbólowo w:

  • bólach głowy,
  • gardła,
  • migrenach,
  • bólach zębów,
  • bólach kostnych, stawowych i mięśniowych
  • bólach menstruacyjnych.

Preparat Panadol Extra może być stosowany w:

  • przeziębieniach,
  • stanach grypopodobnych.

Działa przeciwgorączkowo.

 

Sposób użycia

dorośli - W zależności od nasilenia dolegliwości 1 do 2 tabletki preparatu Panadol Extra  co 4 godziny. Preparatu Panadol Extra  nie należy przyjmować częściej niż co 4 godziny.

 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu Panadol Extra u osób z nadwrażliwością na paracetamol lub kofeinę. Nie wolno przyjmować preparatu Panadol Extra łącznie z innymi lekami zawierającymi w swoim składzie paracetamol. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, choroba alkoholowa, pierwszy trymestr ciąży, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie, bezsenność.

Działania niepożądane:
Reakcje alergiczne: wysypka skórna. Objawy ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, zapalenie trzustki, uszkodzenie wątroby, powiększenie wątroby, żółtaczka, trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza.

Uwagi

Nie wolno przekraczać 4 dawek  (8 tabletek) w ciągu doby. Preparat nie jest zalecany dla dzieci  poniżej 12 roku życia.

 

Ilość netto:

24 tabletki powlekane

 

Producent:

GSK Commercial Sp. z o.o.


ul. Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa
tel. recepcja: 0 (22) 576 90 00
fax: 0 (22) 576 90 01

ciągu doby. Preparat nie jest zalecany dla dzieci  poniżej 12 roku życia.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Strona korzysta z plików cookies z uwagi na realizację usług jak najlepszej jakości. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel